Jak dobrać właściwy komputer?

Komputery stały się ważną częścią naszego życia, bez z nich coraz trudniej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy dosłownie robienie opłat. Nic zatem dziwnego w tym, że każdy z nas preferuje posiadać dobry i nowoczesny sprzęt. Niedawno ogromną popularnością cieszą się małe netbooki, czyli laptopy przeznaczone głównie do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje jednakże pytanie czy taki nieznaczny komputer sprawdzi się również w innych sytuacjach? W jaki sposób najbardziej tak, netbooki mimo skromnej obudowy kryją w sobie co niemiara efektownych technice zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak np laptopy mogą mieć sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to głównie 320 albo 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnych plików. Kolejną pozytywną właściwością jest mobilność. Wszystkie netbooki mają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą mieć wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i wszelakiego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a również perfekcyjnie mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami powinnaś kierować się podczas zakupu laptopa dla miłośnika gier komputerowych? Na naszym rynku pełno jest tego rodzaju sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do tworzenia efektownych projektów a też do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego także laptopy do gier muszą spełniać kilka bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim potrzebna jest mocna karta graficzna, najlepiej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą kluczową. Niezbędna jest także własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć dosłownie te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. A przy tym laptopy dla graczy to szybkie procesory, w chwili obecnej w większości sytuacji używa się technologię dwu albo trzyrdzeniową. Równie ważna jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi umieją przesiedzieć przy jednej grze nawet kilkanaście godzin, dlatego też matryca nie może być zbyt mała. Jeżeli wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej jednakże strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie ważną funkcją jest również duża pamięć operacyjna , a ponadto dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis laptopów poznań.