Czy warto zarabaić pieniądze w sieci?

Kilka firm przeprowadza pracę niektórych działów w formie pracy w domu i związku z tym poszukują pracowników lub proponuje pracownikom zdarzenie na tę formę pracy. Nie we wszystkich profesjach możliwa jest praca w domu. Pracować w domu nie mogą pracownicy produkcyjni, służba zdrowia, magazynierzy, służby mundurowe, budowlańcy itd. To alternatywa dla telemarketerów, dziennikarzy, copywriterów, informatyków, nauczycieli (rozwija się e-learning), objaśnia, księgowych, ankieterów, fotografów. Skrótowo rzecz ujmując to propozycja zawodowa dla przedstawicieli wolnych zawodów, którzy nie są ograniczeni sztywnym czasem pracy, bądź dla osób, które chcą podjąć pracę dodatkową popołudniami. Pracować w zaciszu czterech ścian może właściwie każdy użytkownik Internetu.

Ostatnio dużo osób zakłada swoje strony internetowe w nadzieji na łatwy i szybki zarobek. Niestety nawet na dobrze wypozycjonowanej stronie internetowej w zdecydowanej większości przypadków zarobimy grosze. Analogicznie sprawa wygląda z katalogami firm albo stron do których prawie każdy posiadacz portalu może dodać swój wpis po uiszczeniu symbolicznej opłaty w wysokości 1, 2, 3 czy 5 PLN. Niestety nie jest to również dobry metodę na zarabianie w sieci, prawdopodobnie, że takich katalogów mamy minimum 100, właściwie każdy na domenie głównej i dobrze podlinkowany. Warto spojrzeć w ramach przykładu na katalog firm, w którym średnio dziennie dodawane są 2-3 wpisy, daje nam to zarobek w wysokości zaledwie 2-3zł dziennie.

Mężczyźni i kobiety wykonujące zawody, w których nie ma sposobów wykonywania pracy za poradą urządzeń telekomunikacyjnych, a które chcą wykonywać zlecenia w ramach pracy w domu, powinny zdecydować się na inną branżę niż ich stała profesja. Zdania zlecają w wielu wypadkach pracodawcy, choć zdarzają się firmy wystawiające katalog prac do utworzenia. W takiej sytuacji pracownik sam wybiera zdania, które wytwarza. W większości wypadków podpisywane są umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Pracodawca i pracownik mogą również podpisać umowę o pracę. Uposażenie zależy od efektów pracy, a nie od czasu pracy. Strony mogą ustalić stawkę miesięczną.